Kerti Tippek

Örökzöld és nem tuja – Bangita a különleges örökzöld

Sokan kerestek meg azzal, hogy olyan növényt szeretnétek amely örökzöld és ne legyen tuja. Mikor kiejtem a szót hogy bangita, a legtöbben nem is hallottatok róla…most ezen változtatunk! 🙂 Bangiták családja rengeteg tagot számlál. (A bangitákról a Wikipédián)Mindegyik fajtának vannak különleges tulajdonságai, most egy párat szeretnék kiragadni a teljesség igénye nélkül Prágai bangita – Viburnum… Tovább »

Szerelmem a lonc

Sokszor kérdezitek, hogy mi a kedvenc növényem, van-e olyan ami nélkül nem tudok elképzelni egy kertet? Hát van 🙂 Az örökzöld japán lonc, latinul Lonicera japonica ‘Halliana’. Ez a csodálatos kúszó növény képes akár 3-4 méter magasra is felkúszni, de a talajtakaróként is nagyon mutatós. Hogy miért kedvelem annyira? Mert illatos Az illata a jázminhoz… Tovább »

Balkonada szülinapi játék utóélete

Nagy Jucóval, a Balkonada oldal és blog tulajdonosával pár éve ismerkedtünk meg. A növényszeretetünk okán több  közös, izgalmas projektben is közreműködtünk. Legutóbb a Balkonada oldal szülinapi játékán felajánlott nyeremény növények átadásakor találkoztunk. Az 50 db pusztaszilt Kati nyerte, aki Jucóval közösen el is látogatott hozzánk, és személyesen vette át a nyereményét.   Jucó serényen fotózott,… Tovább »

5+1 szuper “csináld magad” kerti ötlet

Hoztam pár nagyszerű, olcsón kivitelezhető ötletet, amivel szebbé varázsolhatod a  kerted. 1 Csökkentsük a párolgást! Helyezz egy kilyuggatott üdítős palackot az elültetett növény mellé. Így nem pazaroljuk a vizet és a növényeink is szebbek a megfelelő vízellátástól. Ügyelj arra, hogy az üveg teteje magasabban legyen egy picit, különben betemetjük. Ha szélesebb szájú üveget választasz egyszerűbb… Tovább »

Metszeni akarok!

Az első tavaszi napokon már remeg a kezünkben a metszőolló. Sokan kérdezitek, hogy mit hogyan kell metszeni, na nézzük! Általános szabályként elmondható, hogy virágzás után metszünk és az ágak kb 2/3át távolítjuk el. De nézzük ezt pontosabban:   Tavasszal virágzó növények: aranyvessző, orgona, téli jázmin, babarózsa, labdarózsa, szomorú barka, stb Virágzás után metsszük őket, ha… Tovább »

Nagy ötletek kis kertekbe

Manapság egyre kisebbek a kertek, és az ápolásukra is egyre kevesebb időnk marad. Rohanunk…de legyen egy kis oázis ahol megpihenhet testünk lelkünk egyaránt! Az alábbi ötletekkel a kiskertek és balkonok tulajdonosait szeretném inspirálni, de ezek az ötletek bármelyikünk otthonában használhatók.   Gömbölyű formák dicsérete A gömbölyded formák nemcsak a férfiszemek számára kellemesek, jobban érezzük magunk… Tovább »

A sokoldalú pusztaszil

Ha az ember kertészetbe megy a legszebb növényt szeretné kiválasztani a kertjébe. Nos alapvetően a pusztaszil nem a leglátványosabb növény az üzletünkben. Kicsi, kócos növénykötegek a gyümölcsfák mellett levermelve. Ha valaki nem ismeri rémülten néz rám, miért is akarom erre rábeszélni. Aki pedig engem nem ismer, azt gondolja csak a kereskedő beszél belőlem 🙂 PEDIG!… Tovább »

Sövény ABC – Alapok, tévhitek, típusok

A sövények meghatározó elemei  a kertünknek. Sokan teszik fel nekünk a kérdést, hogy miből, mikor és hogyan telepítsenek otthon, maguk is szép sövényt. Igyekszem az összes feltehető kérdésre válaszolni, és megcáfolni a tévhiteket. “A mi kertünkben ez nem fér el”: Tévedés azt gondolni, hogy sövényünk nagy helyet fog majd elfoglalni kertünkből. Ha folyamatosan gondozzuk pont… Tovább »

Spalír készítése

Nagyon látványos a gyümölcsfákból készült spalír, elkészítése azonban bűvésztrükknek tűnik. Ebben a cikkben megpróbálunk segítséget nyújtani azoknak a bátor kertészeknek, akik ilyen látványos elemmel szeretnék díszíteni a kertjüket. Nézzük csak mi az a spalír: a fák, bokrok, kúszónövények ágainak szabályos formába való rendezése. Ez történhet kötözéssel, drótozással, huzalon vezetéssel. Az eképpen formázott növények nem igényelnek… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!